sobota 30. července 2011

Starry☆Sky

ANIME
Žánry: School, Shoujo, Harem


Tak po dlouhé době jsem se rozhodla napsat něco o tomhle počinu, který je myslím téměř výhradně určen pro holčičí publikum. Začala jsem to sledovat hlavně z jediného důvodu. Málokde se vidí taková sbírka úžasných mužských seiyuu v jednom seriálu.

Nečekala jsem mnoho a k mému velkému překvapení to zas až tak velký propadák ani nebyl. Viděla jsem i 10x horší harem shoujo a tak v 90% jsem to dropnula ještě před polovinou. Starry Sky má mnoho chyb, mělo slabší i silnější epizody...ale celkově se na to ještě dívat dalo.


Jednotlivé díly byly distribuovány přes internet a každý týden vždy vyšel jeden, který ale byl jen 10 minut dlouhý, což tedy mne moc nenadchlo. Velkým nešvarem totiž bylo opakování událostí z předchozího dílu, takže to člověku docela lezlo na nervy.


Silnější stránkou tohohle počinu byl samotný princip harémovky. Bála jsem se, že se to všechno bude točit kolem jediné holky na škole, nějaké neschopné ukňučené slečinky a všichni se o ní budou prát....Ale díkybohu koncept byl jiný. Tsuhiko Yahisa (jméno té jediné holky na škole) nebyla totiž hlavní postavou. Každé dva díly (tedy jeden regulérní díl) byl vždy věnován jednomu astrologickému znamení, které samozřejmě reprezentoval nějaký "úžasný" bišík. Bylo to vyprávění jeho životního příběhu, jeho pohledu na svět, nějakého jeho problému a pak se tam většinou jen tak mimochodem mihnula v jeho životě právě Tsuhiko. Většinou tam ale nehrála roli zbožňováného objektu lásky, ale jen roli kamarádky, která mu nějak pomohla nebo ukázala mu jiný pohled na svět. Samozřejmě byly tam výjimky, kdy některá postava do ní byla doopravdy zamilovaná, ale rozhodně se do ní nezbláznilo všech 12 klučinů a to mě mile potěšilo. Její popularita byla ještě tak nějak v normě.


No a pak vše už stálo a padalo s životním příběhem jednotlivých kluků. Některé příběhy byly dobré, jiné mi přišly moc strojené, ale když to berete jako exhibici jednotlivých seiyuu, dalo se to snést. Přesto až téměř nucená snaha divačky za každou cenu dojmout mi lezla fakt krkem.  Nejvíc se mi ale líbila část s Vodnářem. U tohohle dvojdílu jsem musela smát téměř od začátku do konce. Kenichi Suzumura (seiyuu) se tam opravdu předvedl. Jeho hlas je suprově ulítlej. Zkrátka krásný, úžasný, roztomilý  "Mad scientist" :-) Úplně se v něm vidím (sama jsem se narodila ve znamení vodnáře) :-D :-D


Kresba v anime je mírně netypicky stylizovaná, ale bišíci jsou správně bišíkovatí, takže se mi to i líbilo. Ovšem chtělo by to víc odlišný design jednotlivých postav. Bylo jich tam 12 hlavních a tak se mi občas povedlo zaměnit např. kamaráda z dětství za prezidenta studentské rady atd.. Animace taky nijak výjimečná nebyla, byla spíše trochu podprůměrná a hlavně moc statická. Ale hudba se povedla. ED byl super. V první polovině seriálu byla na konci jen nádherná rockovější melodie a pak v druhé půlce už to bylo zpívané jednotlivými seiyuu a to taky nebylo špatné. Prostě fanservice nadevše, ale tady díkybohu zaměřen na holky, tak jsem si ho i užila :-D


Sečteno podtrženo, dávám tomuhle počinu 5 z 10. Je to koukatelné, protože bišíci mají něco do sebe, ale co se týče doporučení, nevím, komu se to může líbit. Snad jen zapřísáhlým faninkám jednotlivých seiyuu. Jinak jednotlivé dvojjdíly na sebe nenavazují, tak můžu s klidným srdcem říct, že divačky méně oddané hlasům seiyuu mohou nudné části zkrátka vypustit a nic se nestane.

pátek 22. července 2011

Beelzebub

ANIME
Původní předloha: Beelzebub (manga)
Autor předlohy: Tamura, Ryuuhei (příběh & kresba)
Žánry: Action, Comedy, Delinquents, Demons, Manga, School Life, Shounen

Oga a Beelboo :-)

Mám takové malé předsevzetí, dokončit co nejdříve recenze na všechny seriály z poslední doby, co jsem viděla....ehm... stále jsem u zimní sezóny.... tak jsem zvědavá. Každopádně teď je na řadě Beelzebub. Anime, které už běží třetí sezónu a vypadá to, že jen tak neskončí. V tomto případě to ale nemohu vnímat jako negativum. Naopak, Beelzebub má pořád co nabídnout a to i po 26ti dílech, které jsem zatím viděla.

Normálně si moc nelibuji v epizodických komediích. Jedinou a nejsvětlejší výjimkou do teď bylo jen Baka to Test to Shoukanjuu. Ovšem Beelzebub mne mile překvapil. Už hodně dlouho jsem četla pochvalné recenze na mangu. K té jsem se ale nemohla dokopat, tak jsem zkusila rovnou anime a zamilovala jsem si ho od prvního dílu.

 Ogův pokus o úsměv vše rozhodl...Beelboo si ho zkrátka zamiloval :-D

Máme tu mladého delikventa jménem Tatsumi Oga. Je to takový tupohlavý zabedněnec, který neumí nic jiného, než do každého bušit pěstí a je v tom více než dobrý. Jednoho dne si takhle "sportuje" na břehu řeky, když tu najednou k němu připluje po vodě týpek a z něj vyleze dítě... A to ne ledajaké...je to samotný synáček Satana a nikdo se nemůže divit, že malý Beelbo(zdrobnělina pro Beelzebub IV, Kaiser de Emperana)si Ogu na první pohled doslova zamiluje.

Před a po elektrošocích....

Takže "milý" Oga, pro svou nezkrotnou povahu a nezdolnou sílu vyfasoval na hlídání malého Satana. Prohlásili ho jeho náhradním otcem a má malého ďáblíka začít vychovávat. Jenže to není tak snadné, malý čertík totiž velice rád brečí a když brečí, tak rozdává kolem sebe elektrošoky v řádech tisíců voltů... a k tomu ještě je na Ogu tolik fixovaný, že pokud se od něj vzdálí na víc jak 15 metrů, elektrošoky ho přímo usmaží. Zkrátka milý delikvent má díky malému Beelbovi najednou peklo na zemi.
Určitě teď nevěříte, že výchovu dítěte, které jen pořád brečí a rozdává elektrošoky lze zařadit do žánru shounen. Ale jde. Oga totiž potřebuje najít někoho silnějšího a strašlivějšího než je on sám, tak aby si ho Beelboo oblíbil a dobrovolně Ogu opustil.... a jak jinak někoho takového najít, než začít s ním bojovat a prohrát? ... jenže Oga je díky ďábelskému poutu ještě silnější než býval....:-D
Oga vs Furuichi...

Už je jasné, že o zábavu je postaráno...ale srandy je tu víc....Beelboo zbožňuje všechno ďábelské a násilné... takže o záplavu vtípků na téma, co má malý čertík rád není nouze. Další hromada vtípků následuje ala Oga a elektrošoky. Poté tu máme Beelboo a jeho snaha se naučit bojovat a překonat strach z **** (neprozradím :-), ale fakt sem se vždy chechtala :-D. A o zbytek zábavy se pak postarají vedlejší postavy, kterých je víc než dost.

 Rodinná idilka -  Hilda a Oga

Mezi mé oblíbené vedlejší postavičky patří například Takayuki Furuichi. Je to Ogův nejlepší kámoš, ale já ho podezřívám, že je to jen slaboch a vypočítavý rádobychytrolín, který se kamarádil s Ogou kvůli tomu, že je nejsilnější...ovšem tohle se mu po příchodu Beelba dalece vymstí...:-D  Furuichi má slabost pro každou sukni a tak se hned zakouká do Beelbovy chůvy, démonky Hildegard, která samozřejmě Furuichiho dvoření vždy náležitě odmění :-D Ale Furuichi díky Beelbovi získá i ctitele....absolutně úchylného až přímo nechutného transportéra Alaindelona :-D
 Kanzaki a poskoci (ten vpravo je Natsume)

Tak to to bychom měli jeden okruh postaviček. Teď už jen zbývá zmínit zástupce největších rváčů na škole, vůdce dvou znepřátelených gangů: Kanzakiho a Tatsuyu. Pak je tu královna všech dívek, která dokonce má přezdívku Queen Kunieda a bojí se jí dokonce i ti dva výše zmínění. Ovšem milá Aoi (to je její křestní jméno) žije dva životy. Ve škole je drsnou bojovnicí, ale doma se vzorně stará o malého bratříčka.... co si myslíte, že se stane, když se s Ogou potkají? :-D :-D A pak je tu dlouho mysteriozní nejsilnější tamnější student Toujou, co vypadá na takového dobráka...jenže...

 Tatsuya

A na závěr chci ještě zmínit jednu postavičku, která je pro mě ze všech vůbec nejzáhadnější...na první pohled je to poskok Kanzakiho (ten jich vždy kolem sebe má několik), ale Shintarou Natsume vypadá, že všechno má v hlavě srované líp než všichni okolo...dokonce někdy mám pocit, že všema úmyslně doslova manipuluje... ehm... a postupem času se i ukazuje, že doslova až nějakým kouzlem vždy dokáže vyváznout z bojů nezraněn...  Zkrátka tajně doufám, že tahle postava v budoucnu bude určitě něco víc než vypadá... a nemůžu se dočkat co bude dál.

Místní yankee děvčata...

Jednotlivé díly, jak už jsem psala, jsou spíše epizodické, přesto právě díky Ogovu postupu v žebříčku je spojuje poměrně silná dějová linka. Dále pak musím ocenit i autorovo poměrně plynulé přesunutí od jednoho arku, kdy Oga bojoval proti delikventům, ke druhému arku, kdy Oga a ostatní se po určité příhodě dostanou na jinou a to "úplně normální" školu. Takový zvrat jsem opravdu nečekala a vyvíjí se to slibně...
 Toujou a poskoci

Slabou stránkou tohohle seriálu je podle mě animace. Ta je z velké míry statická. Sice místy se to k celkovému vyznění hodí, ale čeho je moc, toho je moc. Někdy se zkrátka příliš dlouho zabírá jen jeden obrázek a jediný pohyb je ten, který dělá kamera.  Občas taky mám dojem, že se i kresba postav moc rozjede a deformují se až příliš. Ovšem neznám mangu, tak těžko říct, jestli je to napodobení mangy, nebo jen nedbalost animátorů. Pochválit ale můžu vzhled Beelba, je prostě kouzelnej. Dokonce i jeho broukání a pokus o řeč mi přijdou roztomilý a dobře mi to ladí s příběhem, takže za to určitě animátoři a autor předlohy zase mají kladné body.

 Dvě tváře Queen Kuniedy....

Co se týče hudby, nastávají u mě smýšené pocity. První OP byl naprosto fantastickej. Takové perfektní punkové nakopnutí a nalazení na tu správnou notu. Ovšem druhý OP byl naprostý opak. Doslova přihřátej song, který zpívají japonští Lunetici :-D :-D.První ED ujde...ale další dva jsou nevýrazný a podle mě jsou dělaný jen za účelem fanservisu...

Celkově Beelzebuba ale hodnotím jako 8 z 10, přestože má větší chybičky na kráse a občas se některé vtípky až moc opakují, hlavní účel stále plní: téměř vždy se u něj opravdu od srdce zasměju :-)

 Beelbovo chrastítko je univerzální....:-D
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...