neděle 31. října 2010

After School Nightmare

MANGA
Originální název: Houkago Hokenshitsu
Autorka: Mizushiro, Setona

Už dlouho mě žádná manga nedostala tak moc, jako tato. A to nemluvím o tom, že by tohle dílko je oficiálně zařazeno jako shoujo, který obvykle čtu jedině kvůli bišíkům :-D Tady u téhle mangy ale bišíci jdou stranou. Kresba je sice poměrně pěkná, ale není to zrovna můj oblíbený styl. Tady rozhodně od první kapitoly převládá příběh. A nenechte se zmýlit obrázky, které sice jsou scany z originální mangy a vypadají na nějakou romantiku, tohle rozhodně není žádná slaďárna!!!


Dalo by se říct, že celé je to jedna velká noční můra. Ne kresbou, ta je poměrně veselá, ale tématem. Vše začíná noční můrou snad pro všechny pro kluky. Představte si týpka jménem Mashiro, co najednou dostane menstruaci. A aby toho nebylo málo, je zavolán do zvláštní ošetřovny, kde jsou jen postele se závěsy. Je mu řečeno, že tam bude navštěvovat noční "vyučování" a když během těch hodin splní úkol (najde klíč), tak může ihned odmaturovat.

Vyučování spočívá v tom, že na ošetřovně usne a sdílí sen s několika ostatními studenty, kteří noční hodiny také navštěvují. Během snů každý student nabývá formu, která odpovídá jeho duši a ta forma může být jakákoli, takže studenti obvykle ani nevědí, kdo ten druhý ve snu je a v reálu všichni spí za závěsy. Jenže Mashiro ve snu vypadá stejně. Ehm. téměř stejně. Ve snu je totiž oblečený jako dívka.


Brzy se dovtípíme, že ty zvláštní noční hodiny nejsou jen tak. Obvykle je navštěvují studenti, co mají nějaký problém nebo tajemství. Mashirovo je téměř od první stránky očividné. Narodil se totiž jako oboupohlavní, ale vybral si, že bude chlapcem, protože ti to mají jednodušší....a všechny své slabosti svádí na své holčičí já. Ostatní ale také mají své vlastní problémy a tak se téměř každý sen změní v noční můru. A aby toho nebylo málo, ten vytoužený klíč k odmaturování je vždy schován v těle nějakého studenta. A jen dostatečně psychycky silný jedinec je schopen jiného studenta porazit a najít v jeho těle klíč. Ovšem je to  ještě složitější. Stav duše studenta je symbolizován třemi korálky. Jakmile všechny tři prasknou, je to znamení, že duše studenta byla až příliž rozrušena a student se ze snu probudí. Zkrátka je to poměrně hodně dobře propracovaná snová realita se svými pevně danými pravidly.


Možná si někdo řekne, že takové téma fakt nemusí...záměna pohlaví atd. Jenže vše je podáno a nakresleno velice vkusně. Myšlenkové pochody Mashira jsou vykresleny výborně a věrohodně. K tomu ještě se autorka nesoustředí jen na Mashira. Ale také na psychologii i ostatních účastníků nočního vyučování. Hlavně na holčinu jménem Kureha, která byla jako malá znásilněná a na týpka jménem Shou, který zas trpí komplexy kvůli své starší sestře. Mashira s oběma pojí poměrně silné pouto.Jeho chlapecké já má potřebu ochraňovat křehkou Kurehu, protože ta se jinak kromě něho bojí všech mužů. Jenže zas Shou je přitahován jeho holčičím já a vidí v něm dívku.  Zkrátka všechny vztahy jsou tam v realitě i ve snu maximálně propletené.


Ve snu Mashiro zná jen identitu Kurehy, která se mu hned od začátku přiznala. Ostatních identity nezná a ze všeho nejvíc nenavidí podivného rytíře v těžkém brnění, který ho hned při první setkání ve snu svlékl a ohalil jeho tajemství. Mashiro tedy chce zas odhalit jeho a porazit ho. A to i přes to, že od začátku má podezření, že je to Shou.


Manga si drží úžasné tempo. Napětí od první až do poslední kapitoly. Pořád jste zvědaví, co se s Mashirem stane. Jestli odmaturje nebo ne. Jestli odmaturují i ostatní atd. Jeden charakter je totiž zajímavější než druhý a je tam hodně překvapivých rozuzlení a dějových zvratů. Zkrátka mazec od začátku až do konce. I když konec bylo to jediné, k čemu mám tak trochu výtku. Finální rozuzlezní bych viděla raději trochu jiné. To, co tam bylo mi k příběhu tak moc nesedělo a vypadalo moc strojené... Nu což., nic není dokonalé. A i když jsem moc nesouhlasila s posledníma pár stránkama, přesto velice kladný dojem z této mangy přetrvává.

Moje hodnocení tedy je 10/10, protože zas velice dlouho potrvá, než objevím něco, co by mě tak moc uchvátilo.

Opakuji ještě jednou, nenechte se zmást ilustracemi... A umístění tohle obrázku sem nazávěr článku není spoiler. O konečném rozuzlení to nevypovídá vůbec nic. Zkrátka se mi tady jen líbil :-)

Vice informací najdete na MAL:
http://myanimelist.net/manga/710/Houkago_Hokenshitsu
Číst online můžete třeba tady:
http://www.mangafox.com/manga/after_school_nightmare/
Download kapitol je možný zde:
http://www.mangatraders.com/manga/series/984

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...